گالری ساعت علیزاده
ضربه ۴ میلیارد دلاری رونالدو به کوکاکولا

ضربه ۴ میلیارد دلاری رونالدو به کوکاکولا

کنار گذاشتن بطری های نوشابه در کنفرانس مطبوعاتی از سوی کریستیانو رونالدو تبعاتی عجیب و ضرری هنگفت را برای کوکاکولا به همراه داشته است.

کریستیانو رونالدو که در جریان بازی با مجارستان درخشید و 2 گل زد، قبل از شروع این بازی جنجالی به راه انداخت که تبعات آن همچنان ادامه دارد.

فوق ستاره پرتغالی در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی، دو بطری نوشابه برند کوکاکولا را که روی میز کنفرانس گذاشته بود، برداشت و با ناراحتی آن را کنار گذاشت و به همه توصیه کرد که آب بنوشند. رونالدو پیش از این هم بارها در مورد اینکه از نوشیدنی‌های حاوی قند و همچنین نوشیدنی‌های الکلی متنفر است صحبت کرده بود.

اما حرکتی که رونالدو در کنفرانس مطبوعاتی انجام دارد برای کوکاکولا گران تمام شد، خیلی گران، چیزی حدود ۴ میلیارد دلار! روزنامه اسپانیایی «مارکا» در گزارشی به بررسی ارزش سهام کوکا کولا قبل و بعد از اقدام رونالدو پرداخت.

طبق این گزارش ارزش سهام کوکا از ۲۴۲ میلیارد دلار به ۲۳۸ میلیارد دلار کاهش یافت و این یعنی سقوطی ۶٫۱ درصدی برای کمپانی بزرگ آمریکایی. ارزش هر سهم کوکا در ساعت ۳ بعدازظهر دوشنبه و قبل از شروع کنفرانس مطبوعاتی پرتغال ۱۰٫۵۶ دلار بود اما بعد از این کنفرانس قیمت هر سهم ۲۲٫۵۵ دلار شد. هنوز کمپانی کوکاکولا و همچنین یوفا هیچ واکنشی به این مورد نشان نداده‌اند. کوکا از سال ۱۹۸۸ اسپانسر و شریک تجاری جام ملتهای اروپا به حساب می‌آید.

جالب اینکه رونالدو قرارداد تبلیغاتی با پپسی رقیب دیرینه کوکاکولا دارد و خیلی ها این حرکت او را به قراردادش با پپسی ربط داده‌اند هرچند که طرفداران رونالدو این کار او را مواد به حساسیت بالای او به تغذیه سالم مرتبط می‌دانند. هنوز پپسی هم در این مورد هیچ واکنشی نداشته و حرکت رونالدو را بازتاب نداده است.

 

 

منیع: خبر ورزشی
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.